Германия отнесе Белгия за старт на Игрите

Женският национален отбор на Германия победи с 83:69 (25:11, 21:14, 14:17, 23:27) Белгия в първия си мач от баскетболния турнир от Олимпиадата. В следващия си мач германките ще се изправят срещу Япония, а белгийките ще срещнат отбора на САЩ.

Срещата започна ударно за Германия, като след 10 минути игра отборът натрупа 14 точки преднина пред съперника си, а до почивката разликата се покачи до 21 точки. След паузата момичетата на Лиза Томайдис се отпуснаха малко и позволиха белгийките да спечелят частта със 17:14 и да намалят изоставането си на 18 точки преди заключителната четвърт. Тя отново беше спечелена от символичните гости, но те така и не успяха да стигнат до обрат в мача.

Сату Сабали беше най-резултатна за Германия със 17 точки, а Леони Флебих наниза 16 точки.

За Белгия Ема Мийземан беше над всички с 25 точки, а Джули Ванолу добави 18.