Англия преследва 50-ата си победа на големи първенства

Англия преследва 50-ата си победа на големи първенства - световни и европейски - когато се изправя срещу Швейцария в четвъртфинален сблъсък на Евро 2024.

“Трите лъва” биха се присъединили към другите пет европейски супер сили по този показател, ако се справят със задачата си - поне 50 победи на най-голямата сцена имат Германия, Италия, Франция, Нидерландия и Испания.

Това ще е 117-ият двубой на англичаните на световно и европейско, като засега статистиката им е 49 победи, 37 равенства и 30 загуби. Отбелязаните голове са 159, а получените - 107.

Англия и Швейцария играят за четвърти път на голямо първенство, като първата среща е от Мондиал 1954, когато “трите лъва” побеждават с 2:0. На домашното си Евро ’96 англичаните успяват да стигнат само до равенство 1:1, а на Евро 2004 сразяват “часовникарите” с 3:0.