Лаутаро Мартинес донесе втори успех на Аржентина

Лаутаро Мартинес се появи от пейката и отбеляза единствения гол за победата на Аржентина над Чили с 1:0 във втория мач на "гаучосите" на Копа Америка. Актуалният носител на трофея не впечатли с представянето си, но взе нови 3 точки и си гарантира участие на четвъртфиналите.

Двубоят се игра точно 8 години след едно от най-големите разочарования в кариерата на Лионел Меси - загубата от Чили във финала на Копа Америка, след която суперзвездата заяви, че се оттегля от националния тим. Тогава "албиселесте" отстъпи с дузпи, а един от фаталните пропуски беше на Меси.

Пред над 81 000 зрители в Ийст Ръдърфорд Аржентина доминираше и не даде на съперника си да отправи нито един удар до почивката. Съставът на Лионел Скалони обаче действаше доста бавно в предни позиции и това значително улесни задачата на Чили.

Хулиан Алварес пропусна от чиста позиция в средата на първото полувреме, а в 35-ата минута далечен изстрел на Меси профуча покрай гредата. Защитник на Чили пък едва не си вкара автогол след прострелно центриране на Науел Молина.

Втората част започна с удар на Молина и спасяване на ветерана Клаудио Браво. След час игра 41-годишният страж отрази мощен удар на Николас Гонсалес, а напречната греда също помогна на чилийците.

Лаутаро Мартинес се появи в 73-ата минута, заедно с Анхел Ди Мария. Малко по-късно Емилиано Мартинес показа отличен рефлекс и предотврати гол при една от малкото опасни атаки на Чили.

В 88-ата минута топката щастливо стигна до Лаутаро след разбъркване в наказателното поле и нападателят на Интер веднага я прати в мрежата. В последните секунди Меси подаде на Мартинес, но то не успя да се разпише отново.

В последния кръг от групата Аржентина ще се изправи срещу Перу, а Чили ще търси задължителна победа срещу Канада.