Вратарят на Белгия направи нещо невиждано в предишните три европейски първенства

Вратарят на Белгия Кун Кастеелс не само запази суха мрежа, но и се отчете с голов принос в снощната победа на тима с 2:0 над Румъния в двубой от група F на Евро 2024.

Белгия показа класа срещу Румъния и завърза още повече ситуацията в групата, нов отменен гол на Лукаку

Стражът на Волфсбург асистира за второто попадение на “червените дяволи” в 80-ата минута. Тогава той изрита силно топката след аут, като едва в противниковото наказателно поле Кевин Де Бройне игра с нея, за да отбележи своя гол, който гарантира победата на Белгия. По този начин Кастеелс стана единственият вратар в последните четири издания на Европейското първенство, който прави асистенция в мач от турнира.

Предишният страж с подобно постижение беше Рюстю Речбер, който на Евро 2008 асистира за гола на Турция в 121-вата минута на четвъртфинала срещу Хърватия. Тогава мачът завърши 1:1 след продължения и се стигна до дузпи, които бяха спечелени от южната ни съседка с 3:1 за победа с 4:2 в общия резултат.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!