Полша спечели, но Левандовски се контузи в последната проверка преди Евро 2024

Полша завърши подготовката си за Евро 2024 с победа с 2:1 срещу Турция. Домакините на стадион "PGE Narodowy" във Варшава зарадваха феновете си, но дадоха и свидни жертви в лицето на Роберт Левандовски и Карол Швидерски.

Именно двамата изработиха първия гол за "дружина полска". В 12-тата минута Лева получи дълъг пас в наказателното поле и свали топката за Швидерски, който отбеляза за 1:0. Той обаче прекали с радостта си след гола и се контузи нелепо, като не успя да продължи мача.

В 32-рата минута и Левандовски, за когото това бе юбилеен мач 150, напусна терена принудително. Той почувства някакво неразположение и даде знак, че не може да продължи срещата.

В 77-ата минута Турция стигна до равенството. Бариш Йълмаз получи топката пред наказателното поле, шутира и след рикошет кълбото се озова в мрежата за 1:1.

Домакините обаче измъкнаха победата в самия край. В 90-ата минута Никола Залевски получи топката на левия фланг, напредна към наказателното поле и с удар по земя матира вратаря за 2:1.

Мачът ще се запомни и с благотворителната инициатива на феновете, които хвърлиха стотици плюшени играчки на терена преди началото на двубоя.

Така в Полша ще чакат със свити сърца новини около контузиите на ключовите си играчи, надявайки се те да успеят да се възстановят навреме за първия мач на еврофиналите с Нидерландия на 16 юни. За Турция пък откриващият мач на първенството е с Грузия на 18 юни.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!