Австрия надви Сърбия след бързи голове за шестата си поредна победа

Австрия победи Сърбия с 2:1 в приятелска среща от подготовката на двата отбора за Евро 2024, играна във Виена. И трите попадения паднаха през първата част, като австрийците поведоха рано-рано с голове на Патрик Вимер (10') и Кристоф Баумгартнер (13'). Сърбите пък успяха да се разпишат чрез Страхиня Павлович (35'). С днешния успех момчетата на Ралф Рангник записаха шестата си поредна победа.

Австрийците започнаха много по-добре мача и успяха да вкарат две бързи попадения. Първо в 10-ата минута Кристоф Баумгартнер изведе Патрик Вимер, който с хубав удар прониза Ваня Милинкович-Савич за 1:0. Само три минути по-късно асистентът Баумгартнер също се разписа и удвои, след като получи пас от Флориан Грилич и очи в очи със сръбския страж не сгреши и направи 2:0.

След двете получени попадения сърбите се активизираха и успяха да върнат един гол. В 35-ата минута Душан Тадич центрира остро отляво, а Урош Спайч отправи опасен удар с глава. Стражът на Австрия Патрик Пентц с мъка успя да избие топката в страничната греда, но при добавката Страхиня Павлович бе най-съобразителен и също с глава направи 2:1.

Второто полувреме бе доста по-скучно откъм ситуации, като Сергей Милинкович-Савич в 55-ата имаше най-добрата възможност да изравни след корнер, но ударът му с глава мина с малко над вратата. До края на срещата никой от двата тима не успя да се разпише и срещата завърши при този резултат.

На Евро 2024 Австрия е в група с Франция, Нидерландия и Полша, докато Сърбия е в компанията на Англия, Дания и Словения.