Фенербахче надви Бешикташ, но изоставането от Галатасарай се запазва

Фенербахче победи с 2:1 Бешикташ в голямото дерби от 34-ия кръг на турската Суперлига. По този начин "фенерите" отново се доближиха на 4 точки зад водача в класирането Галатасарай, който в петък разгроми Адана Демирспор с 3:0.

До края на сезона предстоят още 4 кръга, в които има и пряк двубой между претендентите за титлата на 12 май. Другите мачове на Фенербахче са срещу Коняспор (гост), Кайзериспор (домакин) и Истанбулспор (гост).

Двубоят се разви по много лош начин за Бешикташ. Още в 25-ата минута "черните орли" останаха с човек по-малко след директен червен картон на Али Мусрати. Либийският халф беше изгонен за грубо нарушение сред Фред. Само пет минути по-късно Душан Тадич свали топката с глава към Миши Батшуай и той откри резултата.

В средата на втората част Себастиан Шимански комбинира с Ирфан Кахведжи и той технично прати топката в далечния ъгъл за 2:0. Бешикташ върна едно попадение в 82-ата минута благодарение на Дженк Тосун. Опитният нападател беше точен с мощен шут под напречната греда.

Поражението остави Бешикташ на пето място в подреждането, на цели 42 точки след Галатасарай. "Черните орли" вече натрупаха 13 загуби през сезона, което е антирекорд в клубната история.