Пламен Гълъбов и Бейтар удариха пряк конкурент

Бейтар (Йерусалим) направи важна крачка към оцеляването си в елитната дивизия на израелския футбол. отборът на Пламен Гълъбов победи с 2:0 като гост Апоел (Петах Тиква), а българският защитник беше титуляр и остана на терена през всичките 90 минути.

В началото гол на Роуи Елимелех беше отменен заради засада. В 41-ата минута Майрон Джордж даде преднина на Бейтар, а в 50-ата Ярден Шуа отбеляза второ попадение за тима от Йерусалим.

С 31 точки Бейтар се намира на 5-о място в групата на застрашените от изпадане, а Апоел е последен с 21 точки и минимални шансове да се спаси.

До края на сезона Пламен Гълъбов и компания ще посрещнат Ашдод и Макаби (Петах Тиква) и ще гостуват на Апоел (Тел Авив) и Апоел (Йерусалим).