Бейтар и Гълъбов допуснаха загуба от лидера в Израел

Бейрат (Йерусалим) с българина Пламен Гълъбов в състава си, допусна домакинска загуба с 0:1 от лидера в първенството на Израел Макаби (Тел Авив). Родният бранител записа пълни 90 минути на терена, макар да получи жълт картон още в 36-ата минута.

Макаби стигна до успеха с помощта на дузпа, реализирана от бившия халф на Лудогорец Дан Битон в 45-ата минута.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

С тази победа Макаби се откъсна начело в класирането с 59 точки, като вече води с 5 пред втория Макаби (Хайфа). Бейтар пък остава на 12-тото място в таблицата с 22 точки.