Диошдьор с Чорбаджийски спечели луд мач с осем гола

Диошдьор постигна важна и изключително впечатляваща победа с 5:3 над Дебрецен в мача между двата тима от 29-ия кръг на първенството на Унгария. Успехът е с двойна стойност за домакините, тъй като бе срещу пряк конкурент за челните места. Българинът Божидар Чорбаджийски бе титуляр и изигра пълни 90 минути за домакините.

Двубоят стартира повече от чудесно за Диошдьор, който набързо заби два гола чрез Владислав Климович в 1-вата и Брайт Едомвони в 22-рата минута. Домакините можеха да добавят и трети, но Пернамбуко пропусна дузпа в 31-вата минута.

Дебрецен обаче показа характер и успя да изравни до 2:2 чрез два гола на Нимрод Бараняй в 42-рата и 48-ата минута.

Диошдьор обаче бързо си върна преднината от два гола след точни изстрели на Едомвони в 60-ата и Даниел Гера в 67-ата минута.

(АРХИВ) Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Хамзат Оджедиран върна интригата, правейки резултата 4:3 в 83-тата минута, но домакините подпечатаха успеха си с гол на Винс Фекете в 94-тата минута.

С тази победа Диошдьор събра актив от 40 точки на 6-ото място и се доближи плътно до Дебрецен, който остава на 5-ата позиция с 42 точки.