Ференцварош спря отбора на Чорбаджийски в Купата на Унгария

Божидар Чорбаджийски отново не се появи в игра а Диошдьор отпадна на 1/4-финалите за Купата на Португалия след загуба с 0:2 от Ференцварош. За гранда от Будапеща като резерви влязоха бившият нападател на Ботев (Пловдив) Маркиньос и привлеченият от Пирин (Благоевград) Чебрайлс Макрецкис.

Ференцварош поведе в края на първото полувреме с попадение на Кристофер Закариасен, а в 46-ата минута Марко Лунд си отбеляза автогол, който окончателно прекърши Диошдьор.

Само след седмица двата тима ще премерят сили и в първенството, където Ференцварош е лидер, а Диошдьор заема 7-о място.

Другите сигурни полуфиналисти за Купата на Унгария са Кишварда и Пакш, а утре е последният четвъртфинал между Ниредхаза и Кечкемет.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!