Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Диошдьор разби един от лидерите в Унгария, но без Чорбаджийски

Диошдьор записа първа победа за 2024 година, след като в предишните си три мача в унгарското първенство взе само точка. Днес отборът на Божидар Чорбаджийски разгроми с 4:0 МОЛ Фехервар и се отдалечи от опасната зона. Бившият защитник на ЦСКА - София остана на пейката и не се появи в игра.

Още в 17-ата минута Арон Чонгвай от гостите получи директен червен картон, а секунди по-късно Бенце Гергений си отбелязал автогол. През второто полувреме за домакините стана лесно и те вкараха три безответни гола, дело на Франчу (69') и Левенте Сабо (86' - д., 90').

В другите два мача днес Залаегерсег се наложи с 3:1 над Кечкемет, а Дебрецен победи с 1:0 Академия Пушкаш.

Начело в класирането е Пакш с 43 точки, пред Ференцварош с 42 и МОЛ Фехервар с 39.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!