Чорбаджийски не влезе при тежка загуба на Диошдьор

Диошдьор беше в серия от 4 мача без загуба в унгарската ОТП Банк Лига, но снощи претърпя разгром с 1:5 при гостуването си на Залаегерсег. Българският защитник Божидар Чорбаджийски отново остана на пейката и от началото на пролетния дял на първенството има само 9 минути на терена.

Мате Шайбан откри в полза на Залаегерсег в 36-ата минута почти от голлинията. Малко по-късно Антонио Манце реализира дузпа за 2:0, а гостите върнаха интригата в 60-ата минута с точен изстрел на Пернамбуко.

В 62-ата минута Манце подаде на Йоан Кроазе, който вкара трети гол за Залаегерсег. До края Марко Лунд от Диошдьор си заби автогол, а Шайбан се разписа още веднъж и оформи убедителната победа на домакините.

Въпреки поражението, Диошдьор е седми в класирането с 35 точки, а Залаегерсег е на 9-ата позиция с 32. Води Ференцварош с 52 точки, пред Пакш с 50.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!