Велковски вкара скъпоценен гол за Докса

Димитър Велковски беше в основата на победата на неговия Докса над Етникос (Ахна) в кипърското първенство. Отборът на българина се наложи с 2:1 като гост, а той отбеляза един от головете. С успеха Докса запази шансовете си да се спаси от изпадане, макар да изостава на цели 7 точки от Кармиотиса.

Домакините бяха по-активни в началото и след няколко пропуска заслужено откриха резултата в 26-ата минута. Точен беше Енцо Кабрера, който се възползва от груба грешка на Алекса Пурич. Докса изравни в самия край на първата част с точно изпълнена дузпа от Никола Труич. В 52-ата минута Велковски се оказа на точното място след атака по десния фланг и с плътен шут донесе победата на отбора си.

В друг мач от групата на борещите се за оцеляване Кармиотиса и АЕЛ Лимасол направиха нулево равенство. Георги Минчев беше титуляр за гостите, но не успя да се разпише. АЕЛ не създаде много положения и пропусна да намали изоставането си от Аполон (Лимасол), която в момента е 8 точки. Кармиотиса е първият тим над чертата на изпадащите.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!