Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Победа за Велковски и равенство за Минчев в Кипър

Днешният ден бе сравнително добър за българските футболисти, които се подвизават в Кипър. Димитър Велковски и неговият Докса постигнаха победа с 2:1 над Закакиу, докато АЕЛ на Георги Минчев стигна само до равенство 1:1 в гостуването си на Неа Саламис. Срещите бяха от 30-ия кръг на плейофа за оставане в елита.

Велковски игра цял мач за Докса и получи жълт картон през второто полувреме. Отборът му пък стигна до успеха след обрат с голове на Адил Наби в 10-ата и Никола Труич в 88-ата минута. Преди това гостите бяха повели чрез Мартин Слогар още във 2-рата минута.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Минчев също бе титуляр за своя АЕЛ (Лимасол), но остана на терена само един час, като бе заменен в 60-ата минута от Евангелос Андреу. Иначе Флорин Дурмишай откри за домакините в 23-тата минута, а Мендеш Морейра донесе точката за гостите с точен изстрел в 85-ата минута.

Днес се изигра и още един мач от кръга, като Аполон и Ахнас направиха реми 2:2. След изиграването на тези срещи Аполон е на 7-ото място с 42 точки, пред АЕЛ (Лимасол) с 38 и Неа Саламис също с 38. Докса е в опасната зона на 12-тото място с 21 точки.