Селтик измести Рейнджърс от върха преди сблъсъка на "Айброкс"

Селтик отново излезе начело в първенството на Шотландия, след като разгроми с 3:0 аутсайдера Ливингстън. И трите попадения за "детелините" паднаха през второто полувреме. По този начин тимът на Брендън Роджърс дръпна с 2 точки на вечния си съперник Рейнджърс преди прекия двубой помежду им на "Айброкс" следващия уикенд.

Визитата на последния в класирането на Премиършип се оказа трудна за Селтик само до почивката. Резултатът беше открит с автогол на защитника на домакините Джейми Брандън в 49-ата минута и оттук до края на мача "зелено-белите" нямаха проблеми. В 72-ата минута Пауло Бернардо пречупи съпротивата на Ливингстън след пас на Мат О'Райли, а самият датчанин сложи точка на спора в 82-ата.

От началото на сезона Селтик има само три загуби, като две от тях са срещу третия в класирането Хартс.

Ливингстън е твърдо на дъното с едва 17 точки - 10 по-малко от предпоследсния Рос Каунти.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!