БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Димитър Митов и Сейнт Джонстън удариха Абърдийн като гост

Отборът на Сейнт Джонстън спря лошата си серия в Премиършип на Шотландия и се завърна на победния път, след като спечели с 2:0 гостуването си на Абърдийн от 28-ия кръг. Българският вратар Димитър Митов бе под рамката за гостите, като направи някои важни спасявания и получи висока оценка за изявите си.

Никълъс Кларк откри резултата от дузпа в полза на Сейнт Джонстън в 44-тата минута, а Бенджамин Мбунга Кимпиока в 77-ата минута подпечата успеха на гостите с второ попадение.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

След тази победа Сейнт Джонстън и Абърдийн се изравниха в класирането, като и двата тима имат по 27 точки в актива си и заемат съответно 9-ото и 10-ото място във временното класиране.