Късен обрат разочарова Митов и компания

Димитър Митов и неговият Сейнт Джонстън загубиха с 1:2 гостуването си на Дънди в среща от 22-ия кръг на шотландската Премиършип. Отборът на българина имаше преднина четвърт час преди края, но допусна обрат и не можа да се отдалечи от долните етажи на класирането.

Мат Смит откри за гостите още в 9-ата минута с първия си гол за клуба. Халфът се разписа след асистенция на бившата звезда на ЦСКА - София Греъм Кери. Домакините можеха да изравнят много бързо, но удар на Амаду Бакайоко срещна гредата.

След гола Дънди беше по-добрият отбор, но липсата на прецизност в завършващата фаза на атаките и няколко добри намеси на Митов запазиха резултата непроменен до почивката. Българският страж беше на ниво и през второто полувреме, спасявайки опасен изстрел на Джоузеф Шонеси.

Дънди все пак изравни в 75-ата минута с попадение от дузпа на Люк МакКауън. Нарушението в наказателното поле беше на Лиъм Гордън срещу Бакайоко. В 89-ата минута Оуен Бек намери на добра позиция Джордан МакГий и той донесе победата на домакините.

Успехът бе едва трети в последните 13 мача за Дънди, но отборът вече е 6-и в класирането с 29 точки. Сейнт Джонстън остана на 10-ата позиция с актив от 24 точки. на дъното в таблицата са Рос Каунти и Ливингстън.