Рейнджърс разби тима на Димитър Митов и поведе в Шотландия

Рейнджърс е новият лидер в първенството на Шотландия. "Сините" от "Айброкс" победиха с 3:0 като гост Сейнт Джонстън и изместиха от върха Селтик, който в събота се провали у дома срещу Килмарнък (1:1).

На вратата на Сейнт Джонстън беше Димитър Митов. Българският национал нямаше какво да направи при гола на Мохамед Диоманде в 37-ата минута, а другите две попадения за гостите паднаха от дузпи.

Диоманде откри резултата в 37-ата минута, след като получи свободно пространство пред наказателното поле и със силен шут матира Митов. В 79-ата минута Джеймс Таверние удвои от дузпа, а отново той оформи изразителния успех на Рейнджърс от бялата точка в 87-ата минута.

Рейнджърс е в серия от 7 поредни победи в Премиършип и събра 64 точки, а Селтик остана с 62. Сейнт Джонстън е на 10-о място с 24 точки.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!