Домакинска загуба за Димитър Митов и Сейнт Джонстън, Селтик с измъчен успех в Единбург

Българският национал Димитър Митов беше титуляр на вратата на Сейнт Джонстън, но тимът му загуби с 0:1 у дома от Хартс в 25-ия кръг на шотландската Премиършип. Единствения гол в двубоя реализира звездата на "сърцата" Лоурънс Шенкланд в 55-ата минута. За нападателя това беше попадение номер 50 с екипа на отбора от Единбург.

Цял мач за Сейнт Джонстън игра и бившият футболист на ЦСКА - София Греъм Кери. Домакините бяха в настроение след серията от 4 мача без загуба, която ги измъкна от дъното в класирането, но Хартс е в още по-добра форма и доказа, че е третият най-силен тим в Шотландия след грандовете Селтик и Рейнджърс.

Голът на Шенкланд падна в 55-ата минута след асистенция на Франки Кент. Преди това Митов имаше няколко добри намеси, но те не помогнаха на Сейнт Джонстън да избегне поражението. Отборът на Крейг Левейн е 10-и в подреждането с 24 точки - една по-малко от Мъдъруел и Абърдийн. Хартс е трети с 48 точки.

На върха в таблицата остава Селтик. "Детелините" изиграха слаб мач при визитата си на Хибърниън, но измъкнаха драматична победа с 2:1. Новото попълнение Адам Айда беше големият герой за тима на Брендън Роджърс. Той откри резултата в 10-ата минутаот дузпа, а в добавеното време се разписа още веднъж от бялата точка и осигури успеха на Селтик.

"Зелено-белите" събраха 61 точки, но са с мач повече от Рейнджърс, който има 58 пункта. Хибърниън е на седмата позиция с актив от 26 точки. на последните две места са Рос Каунти с 19 точки и Ливингстън с 13.