Загуба в Тел Авив отдалечи тима на Йоан Стоянов от върха

Апоел (Беер Шева) допусна втора грешна стъпка в първенството на Израел и изостана на 9 точки от първото място. Отборът на Йоан Стоянов загуби с 0:1 дербито срещу Макаби (Тел Авив), въпреки че създаде повече и по-чисти положения. Българският национал запона като титуляр и остана на терена до 58-атаминута.

Макаби (Тел Авив) влезе в двубоя със самочувствие от разгромното 5:1 срещу Нетаня в предишния кръг. Апоел пък направи 1:1 на собствен терен с Макаби (Петах Тиква) и прекъсна серията си от 10 поредни победи във всички турнири. Първото плувреме беше равностойно, но домакините взеха преднина в 41-ата минута. Разписа се Милсон.

В началото на второто полувреме Макаби получи дузпа, но ветеранът Еран Захави пропусна от бялата точка и няма попадение в последните 7 мача на тима, воден от Роби Кийн. Йоан Стоянов беше сред най-дейните в състава на Апоел, но след час игра отстъпи мястото си на Имран Омар. Гостите доминираха до края на двубоя, но не успяха да изравнят и тази загуба може да се окаже фатална за амбициите им за титлата.

С победата Макаби (Тел Авив) събра 52 точки и оглави класирането. Вторият Макаби (Хайфа) има 49 точки и мач по-малко, а Апоел (Беер Шева) е трети с 43 пункта. Бейтар (Йерусалим) на Пламен Гълъбов е на 8-о място с 25 точки. Днес тимът на Пламен Гълъбов направи 0:0 у дома срещу бившия отбор на българина Нетаня. Гълъбов записа 90 минути.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!