Уелс преодоля Финалдия и е на крачка от Евро 2024

Отборът на Уелс постигна убедителна победа с 4:1 срещу тима на Финландия в среща от плейофите за Евро 2024. Головете за успеха реализираха Дейвид Брукс (3'), Неко Уилямс (38'), Бренън Джонсън (47'), Даниел Джеймс (86'), а почетното попадение отбеляза Теему Пуки (45'+3').

Това бе среща от поток “А” на плейофите, като във финалната квалификационна среща за участие на европейските футболни финали в Германия “драконите” ще играят с тима на Полша, който прегази състава на Естония с 5:1.

Звезда на Лудогорец избухна с феноменален гол и помогна на Полша да се класира на финалния плейоф

Домакините откриха резултата след близо три минути игра, като направиха една изключително стойностна и мощна атака. Хари Уилсън подаде към свой съотборник на границата на наказателното поле, който чукна топката елегантно и изведе спринтиращия Уилсън и халфът нанесе силен удар. В първия момент финландският страж отрази, но изчисти не настрани, а направо към точката за изпълнение на дузпа, където дебнеше Дейвид Брукс, а той не сбърка да накаже тази грешка и изведе “драконите” напред.

Седем минути преди края на редовното време на първата част домакините нанесоха втори удар, с който направиха решителна крачка към класирането си във финалния плейоф. Хари Уилсън отново имаше ключова роля при попадението, тъй като той изпълни късо пряк свободен удар, подавайки към Неко Уилямс, който стреля мощно от дъгата на наказателното поле и прати топката в горния десен ъгъл на вратата.

Скандинавците обаче на бързо попариха мечтата на островитяните, че са си решили мача още преди почивката и в изтичащите секунди на редовното време върнаха гол. Йоел Похянпало страхотен поглед и подаде към Теему Пуки, който от вътрешността на пеналтерията хладнокръвно преодоля вратарят Дани Уорд. Първоначално останаха съмнения около редовността гола, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR стана ясно, че преднината на тима от “острова” на полувремето ще бъде само от едно попадение.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Това не се превърна в психологически удар за домакините и по-малко от 120 секунди след началото на второто полувреме те си върнаха преднината от два гола. След изпълнение на пряк свободен удар играч в “червено” свали топката с глава към крака на Брукс, който отклони към Бренън Джонсън, а той не пропусна да прати коженото кълбо в опразнения ъгъл на вратата.

Преднината на британците можеше да набъбне още повече в 81-вата минута, когато Дейвис прати топката във вратата на гостите четвърти път, но това не се случи, тъй като след намесата на VAR съдията прецени, че голът не е редовен.

Все пак домакините стигнаха до четвърти редовен гол малко преди края на редовното време, когато Джеймс показа добри индивидуални качества и завърши акцията си с удар от вътрешността на наказателното поле, за да оформи крайния резултат.