Звезда на Лудогорец избухна с феноменален гол и помогна на Полша да се класира на финалния плейоф

Отборът на Полша направи важа стъпка към Евро 2024 в Германия и надигра категорично тима на Естония с 5:1. Головете за “дружина полска” вкараха Пжемислав Франковски (22'), Пьотър Желински (50'), звездата на Лудогорец - Якуб Пьотровски (70'), Карл Метс (74'), който си отбеляза автогол и Себастиан Шимански (77'). Почетното попадение за балтийците отбеляза Мартин Веткал (79').

Така а в последния си решителен квалификационен двубой момчетата на Михал Пробиеж ще играят с тима на Уелс, който също прегази състава на Финландия с 4:1.

Очаквано балтийците се бяха прибрали в първите минути, като твърде рядко преминаваха централната линия. Това доведе логично до средата на първата част, когато футболистът на българския хегемон Лудогорец - Якуб Пьотровски, демонстрира страхотен поглед върху играта и прати дълъг пас в коридор към халфа Пжемислав Франковски, който напредна в наказателното поле на естонците с техничен удар стража Карл Хейн.

Положението стана ужасяващо за гостите само пет минути по-късно, когато те останаха с човек по-малко, тъй като Максим Паскотси си изкара втори жълт картон заради бруталното влизане с лакът в тялото на връхлитащия с бърза скорост Никола Залевски.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Интригата окончателно бе убита в началото на второто полувреме. Продължително разиграване във вътрешността на наказателното поле на прибалтийския отбор завърши с центриране пред малката пеналтерия, където над всички се извиси Пьотър Желински и с глава удвои преднината на “дружина полска”.

Звездата на Лудогорец - Якуб Пьотровски, показа още от намери сили да се изяви и като голмайстор. Поляците дълго време не съумяха да преодолеят сгъстената естонска отбрана и халфът на “орлите” получи подаване, като не се двоумя преди да нанесе топовен изстрел от над 20 метра, за да направи преднината на отбора си класическа.

Четвърт час преди края на редовното време Никола Залевски стреля и топката попадна във вратата в съперника, но попадението в крайна сметка бе записано като автогол на Карлос Метс, който последен игра с топката и наруши траекторията на удара.

Три минути по-късно Себастиан Шимански беше на точното място в точното време, за да овладее отбитата топка в наказателното поле и да я изстреля в вътрешната страна на дясната греда, за да даде аванс от пет чисти гола за своите.

След това гостите най-накрая направиха нещо смислено в преден план и успяха да отбележат почетен гол. Поляците проспаха опасно разиграване отстрани на наказателното си поле и Мартин Веткал стреля силно по земя от границата на малкото наказателно поле, за да намали изоставането на тима си.

До края нови голове не паднаха, въпреки че балтийците имаха няколко възможности да напраят загубата си по-малко гръмка, но не успяха и се прибраха у дома с наведени глави.