Бивш халф на Берое вкара на Спортинг, но после стана страшно

Спортинг (Лисабон) разгроми с 6:1 Боавища и запази аванса си от 1 точка пред Бенфика на върха в класирането на португалското първенство. Няколко дни след отпадането от Аталанта в Лига Европа, тимът на Рубен Аморим изля гнева си върху "шахматистите", за които се разписа бившият футболист на Берое Гаюс Макута. 26-годишният конгоанец вкара хубав гол още в 3-ата минута, но след това Спортинг се развихри.

Всъщност, домакините изравниха чак в края на първото полувреме, когато Виктор Гьокереш засече ниско центриране на Паулиньо. В 54-ата минута самият Паулиньо отбеляза за 2:1, а след второто попадение на Гьокереш интригата окончателно изчезна. В 79-ата минута шведът оформи хеттрика си от дузпа и вече има 22 гола през сезона, а в оставащото време Нуно Сантош и Паулиньо довършиха гостите.

Бенфика среща доста трудности при гостуването на Каса Пиа, но все пак спечели с 1:0 и се задържа в битката за титлата. Победата на "орлите" от Лисабон донесе Артур Кабрал в 74-ата минута. Бразилският нападател се появи в игра четвърт час по-рано. Той наказа домакините след пас на Жоао Марио и хубав удар с левия крак. По този начин Бенфика събра 64 точки, а третият Порто е с 58.

В другите неделни мачове в Лига Португал Морейрензе надви Арука с 1:0, а аутсайдерът Шавеш загуби с 1:2 у дома от Витория (Гимараеш).

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!