Спортинг си отмъсти на Брага, Бенфика загуби ценни точки

Спортинг (Лисабон) съкруши с 5:0 Брага в централния двубой от 21-ия кръг на Лига Португал. По този начин "зелено-белите" не само си отмъстиха на гостите за загубата в турнира за Купата на лигата преди две седмици, но настигнаха Бенфика на върха в класирането. Двата отбора са с равен брой точки, но Спортинг има един мач в запас.

На своя "Жозе Алваладе" няма грешна стъпка през сезона и Брага си изпати от офанзивната мощ на "лъвовете". Още в 8-ата минута Тринкао даде аванс на Спортинг. Крилото овладя топката пред наказателното поле и с много силен удар наказа бившия си тим. Десет минути по-късно Едуардо Куарешма използва грешка в защитата на Брага и удвои.

През второто полувреме домакините бяха още по-настоятелни. В 71-ата минута Тринкао центрира към Виктор Гьокереш, който вкара за 3:0. Малко по-късно резервата Даниел Браганса се озова на добра позиция и за четвърти път прати топката във вратата на Матеуш. Последното попадение беше дело на Нуно Сантош в 85-ата минута.

Много по-оспорван беше мачът между Витория (Гимараеш) и Бенфика. Домакините създадоха повече положения и заслужаваха победата, но късен гол на Артур кабрал донесе точката на лисабонските "орли" - 2:2.

Тиаго Силва откри за Витория от дузпа в 35-ата минута. Бенфика отговори много бързо и Рафа Силва възстанови равенството след центриране на Анхел Ди Мария. През втората част проливният дъжд продължи да затруднява футболистите. Андрезиньо кара втори гол за домакините в 60-ата минута, но в 64-ата Тони Боревкович получи директен червен картон и Бенфика имаше числено предимство до края. То даде резултата в 90-ата минута, когато Ди Мария акчи топката на главата на Артур Кабрал и той не сгреши.

В мач между състави в дъното на класирането Рио Аве се наложи с 1:0 над Каса Пиа. Победното попадение за домакините реализира Абдул-Азиз Якубу в 88-ата минута.