Порто размаза Бенфика в голямото дерби на Португалия

Отборът на Порто надви тима на Бенфика с 5:0 в среща от 24-тия кръг на Лига Португал. Головете за внушителния успех отбелязаха Вендерсон Галено (20’, 44’), Вендел (55’), Пепе Акино (75’) и Дани Уолдър (90’).

С успеха победителите се завърнаха на третото място, докато “орлите” не успяха да се изкачат временно на върха, като сега изостават на точка от лидера Спортинг (Лисабон), който тепърва трябва да изиграе мача си от кръга.

Наказателната акция започна в средата на първото полувреме, когато Галено остана абсолютно непокрит по диагонал на границата на малкото наказателното поле и засече отклонената към него топка след изпълнение на корнер.

Малко преди почивката гостите опитаха да натиснат и оставиха големи празни пространства в своята половина. Те успяха да се прегрупират бързо при една контраатака на “сините”, но отново демонстрираха слабост при центриране и защитник покри по безобразен начин Галено, който овладя в малката пеналтерия и нанесе решителният удар.

Грешките в отбрана на футболистите на Бенфика продължиха и през втората част, като десетина минути след подновяването на играта Вендел се озова абсолютно непокрит около точката за изпълнение на дузпа и засече подаването земя, пращайки топката за трети път във вратата, охранявана от Анатолий Трубин.

Час след началото положението за “орлите” стана още по-тежко, тъй като Николас Отаменди си изкара втори жълт картон и отборът остана с човек по-малко.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Неизбежното при това положение се случи и съвсем скоро домакините направиха преднината си разгромна. Пепе Акино бе намерен в коридор на границата на наказателното поле, играчът пое топката, напредна и отправи смъртоносен шут, с който разликата набъбна до четири гола.

Играчите на Порто намериха сили да направят победата си още по-внушителна и в изтичащите секунди на редовното време вкараха за пети път. Дани Уолдър се извиси над разсеяните бранители на гостите, засече топката с глава, за да оформи крайния резултат и пълното унижение за съперника.