Бенфика вкара шест на последния

Бенфика излезе еднолично начело в португалското първенство след разгромна победа с 6:1 над последния в класирането Визела. Двата тима се срещнаха наскоро и за Купата на Португалия, като "орлите" спечелиха с 2:1, но снощи отборът на Роджер Шмит беше много по-убедителен и дръпна с 3 точки пред Спортинг (Лисабон), който днес гостува на Морейрензе.

Давид Нереш откри резултата в 16-ата минута след спасяване на вратаря на гостите Франческо Руберто. В 25-ата Нереш центрира към Николас Отаменди, който с глава вкара за 2:0. Третото попадение за Бенфика заби Тиаго Гувея в 30-ата минута, а в добавеното време на първата част отново Нереш и Рафа Силва наказаха безобраната игра в защита на Визела.

В началото на второто полувреме груба грешка на вратаря Анатолий Трубин позволи на Самуел Есенде да върне едно попадение. Трубин се реабилитира четвърт час по-късно, когато спаси дузпа, изпълнена от Есенде. Крайното 6:1 оформи резервата Маркуш Леонардо в 88-ата минута.

Бенфика има 55 точки, Спортинг е с 52 и два мача по-малко, а Порто събра 48 с победата над Ещрела Амадора в събота. В другите снощни мачове Брага надви с 2:1 Фарензе, Каса Пиа се наложи с 1:0 над Арука, а Ещорил загуби с 1:3 у дома от Жил Висенте

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!