Порто включи на пета скорост

Порто се доближи на пет точки зад водача в Примейра лига Спортинг (Лисабон) след разгромна победа с 5:0 над гостуващия Морейрензе. Приятната изненада на сезона не успя да се противопостави на "До Драгао", а над всички за отбора на Сержио Консейсао беше Алан Варела, който вкара един и подаде за други два гола.

Първото попадение беше дело на Уендел в 8-ата минута след неразчетено излизане на вратаря на Морейрензе Кевин. До почивката Порто не създаде още много положения, но след това пред вратата на гостите се изви истинска вихрушка. В 60-ата минута Варела центрира към Еванилсон, а той съвсем леко отклони топката за 2:0. Варела изработи и третия гол, реализиран от Галено в 69-ата минута.

В 72-ата минута Жоао Марио комбинира с Уендел и левият бексе разписа за втори път в мача. Малко преди края Алан Варела финтира стража на гостите и оформи изразителната победа на Порто

В събота се изиграха още две срещи от 18-ия кръг. Ещорил отстъпи на Арука с 1:2, а Фарензе спечели с 3:1 гостуването си на Каса Пиа и измести Фамаликао от седмата позиция в класирането.