АПОЕЛ мачка без Жоро Костадинов

АПОЕЛ запази лидерската си позиция в кипърското първенство и след 20-ия кръг. Без Георги Костадинов в състава си, отборът от Никозия разгроми с 6:0 Отелос (Атиену) и събра 45 точки. "Жълто-сините" отчасти се реваншираха на феновете си за сензационната загуба с 1:2 от Етникос (Ахна) преди десетина дни.

Лукас Вияфанес даде преднина на АПОЕЛ в 5-ата минута, а до почивката топката още три пъти спря в мрежата на Отелос. Янис Сациас удвои, последваха автогол на Едуардо Нардини и попадение на Лаша Двали. През второто полувреме съставът на Са Пинто продължи да доминира и вкара още два гола, дело на Уилсон Едуардо и Жефте.

Омония (Никозия) стигна само до 0:0 при визитата си на аутсайдера Закакиу и пропусна да измести Анортозис от втората позиция. В друга среща днес Неа Саламис андви с 1:0 като гост Кармиотиса.