Етникос изненада неприятно АПОЕЛ и Георги Костадинов

Етникос (Ахна) изненада неприятно лидера в класирането в първенството на Кипър АПОЕЛ. Той спечели с 2:1 домакинството си от 19-ия кръг и така сложи край на серията от 6 мача без загуба на състава от Никозия. Българският халф Георги Костадинов отново бе титуляр за гостите и записа пълни 90 минути, като в 83-тата получи жълт картон.

Енцо Кабрера бе героят в мача за домакините, реализирайки и двете попадения за своя тим в 50-ата и 56-ата минута.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Томане върна интригата в 60-ата минута, но АПОЕЛ така и не успя да отбележи втори гол в оставащите минути и да се спаси от загубата.

Въпреки това поражение АПОЕЛ остава лидер в класирането с 42 точки, но и мач повече от преследвачите си Анортозис и АЕК Ларнака. Етникос пък сложи край на лошата си серия от 5 мача без победа и събра актив от 17 точки, като така излезе на 10-ата позиция в таблицата.