Новият отбор на Филип Кръстев надви последния в Ередивизи

Цовле се наложи с 1:0 над гостуващия Витес в първи мач от 19-ия кръг на Ередивизи. Новият отбор на българския национал Филип Кръстев стигна до успеха с попадение на Елиано Райндерс в 16-ата минута. Родният халф изгледа срещата от трибуните.

Домакините създадоха повече положение и от самото начало взеха инициативата. След няколко пропуска в първите минути, се стигна до гола на Райндерс. Халфът получи пас от Юнес Намли, влезе в наказателното поле и с техничен удар покрай Елой Ром прати топката в мрежата на Витес.

Официално: Филип Кръстев ще играе в елита на Нидерландия

Днешната победа позволи на Цволе да се изкачи на 9-о място в класирането с 23 точки. По този начин тимът сложи край на серията си от три поредни равенства с един и същ резултат - 2:2. Съставът на старши треньора Джони Янсен не беше печелил у дома от началото на ноември.

Витес продължава да страда в първенството, въпреки че преди седмица си осигури място на четвъртфиналите за Купата на Нидерландия. Отборът от Арнем е на дъното в подреждането с 12 точки, колкото има и Волендам.