РБ Лайпциг влоши положението на Борусия (Мьонхенгладбах) и се приближи само на точка от Дортмунд

РБ Лайпциг потвърди добрата тенденция от последните седмици и спечели с 2:0 домакинството си на Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата. Чави Симонс (14’) и Лоис Опенда (57’) се бяха точни в двете полувремена, а домакините държаха почти изцяло инициативата в двубоя. За възпитаниците на Марко Розе това бе трети пореден мач, в който не допускат загуба, след като преди това натрупаха три поредни поражения. За Борусия (Мьонхенгладбах) пък това бе четвърти пореден мач без успех.

Срещата започна отлично за домакините, които успяха да излязат напред след четвърт час игра, когато Дани Олмо намери с остра топка Юсуф Поулсен, а той с едно докосване пък асистира към Чави Симонс. Нидерландското крило успя да осъществи почти виртуозен изстрел, който остави вратаря на на “жребчетата” Мориц Николас без възможност за реакция, а топката влетя в мрежата му за 1:0. Нидерландският голмайстор можеше да добави второ попадение на своята сметка само няколко минути по-късно, но този път не успя да се справи достатъчно добре и Николас спаси. След изминаването на половин час игра ВАР даде сигнал на рефера Соерен Щорк да преразгледа ситуация за червен картон на Луис Опента, но до отстраняване на нападателя не се стигна.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Домакините удвоиха преднината си в 57-ата минута, когато Шлагер изведе великолепно Опенда напълно сам в предни позиции и той много елегантно реализира за 2:0, прехвърляйки Николас. Първоначално нападателят изглеждаше в засада и ръката на вратаря Щорк бе високо вдигната, но последвалата проверка с ВАР показа, че левият централен защитник на Борусия (Мьонхенгладбах) Максимилиан Вьобер е покрил Опенда и попадението бе признато. В 73-ата минута появилият се от скамейката Бенямин Шешко можеше да вкара трети гол, но ударът му премина покрай вратата.

По този начин РБ Лайпциг събра 40 точки и се приближи само на една от четвъртото място и Борусия (Дортмунд). Положението на гостите в днешния ден от Борусия (Мьонхенгладбах) пък продължава да се влошава, като те вече са едва 14-и и те продължават да се приближават към опасната зона.

Снимки: Gettyimages