Вердер влоши ситуацията в Кьолн и мечтае за място в европейските турнири

Вердер (Бремен) спечели с минималното 1:0 в гостуването си на Кьолн в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата. Единственото попадение падна в 70-ата минута и бе дело на Джъстин Нийнмах.

Двата тима си размениха по едно по-опасно положение през първата част, като домакините бяха малко по-активни. През втората част “козлите” имаха още по-голямо преимущество във владението на топката, но така и не успяваха да стигат до нещо по-сериозно пред вратата на противника. От своя страна “бременските музиканти” пък още демонстрираха своята ефективност и пропуснаха няколко отлични положения. Така в 70-ата минута те успяха да открият резултата чрез Джъстин Нийнмах, който се възползва от груба грешка на вратаря Марвин Швебе, който се размина с центриране, и реализира.

По този начин Вердер затвърди добрата си форма и играчите на тима продължават да се доближават до местата, даващи право на участие в евротурнирите. Кьолн пък е под чертата на опасната зона и има само един успех в последните си пет двубоя.

Снимки: Gettyimages