Менян няма да стане почетен гражданин на Удине

Общинският съвет в Удине гласува против предложението на кмета на града Алберто Феличе Де Торни вратарят на Милан Майк Менян да бъде удостоен с честта да бъде удостоен със званието почетен гражданин, съобщават италианските медии. Решението е трябвало да бъде взето с мнозинство от 3/4 от съветниците на града, като "за" са гласували 25, а "против" - 13. "Пропуснахме възможността да покажем, че градът ни е обединен и осъжда това, което се случи", коментира общински съветник, пожелал анонимност.

Френският национал бе атакуван с расистки обиди от малка част от феновете на Удинезе по време на мача от Серия "А" между домакините и Милан на 20 януари. Тогава вратарят напусна терена в 34-тата минута на мача, което принуди съдията да прекрати срещата за около 5 минути, като след това тя бе подновена, а Милан в крайна сметка се наложи с 3:2. Менян призова властите да вземат строги решения заради инцидента, за да не бъдат съучастници, а Дисциплинарната комисия към Лигата наказа Удинезе да играе един домакински мач пред закрити врати. Фриуланите обжалват наказанието, тъй като клубът наказа с доживотна забрана да посещават мачовете на отбора петима свои привърженици, които са участвали в инцидентите с Менян.

Снимки: Gettyimages