Нигерия се справи с Камерун и е на четвъртфинал

Отборът на Нигерия е вторият четвъртфиналист в турнира за Купата на африканските нации след победа с 2:0 срещу тима на Камерун. Успехът дойде благодарение на двете попадения на Адемола Луукман в 36-ата минута и изтичащите секунди на добавеното време.

Нигерийците вкараха и още един гол преди другите два в деветата минута на мача, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR попадението бе отменено заради засада.

На 1/4-финалите отборът на Нигерия ще срещне тима на Ангола, който мина през състава на Намибия.

Ангола е първият четвъртфиналист в Африка след здрав бой по Намибия

Програмата от 1/8-финалите на форума продължава и в днешния 28-и януари (неделя) с мачовете между Екваториална Гвинея и Гвинея от 19:00 българско време и Египет и ДР Конго три часа по-късно от 22:00.