Египет без Салах мина през ада, но си гарантира място на осминафиналите

Отборът на Египет в отсъствието на контузения Мохамед Салах изигра спиращ дъха трилър срещу състава на Кабо Верде и направи равенство 2:2 в среща от заключителния трети кръг от груповата фаза на турнира за Купата на африканските нации. Момчетата на треньора Бубиста поведоха чрез Жилсон Тавареш (45'+1'), а съперниците им обърнаха през втората част с голове на Трезеге (50') и Мостафа Мохамед (90'+3'). Крайният резултат бе оформен дълбоко в добавеното време (90'+9').

Така островитяните спечелиха своята група “В”, докато тимът от северната част на континента спечелиха второто място след три равенства и си гарантираха участие на осминафиналите.

Въпреки че египтяните изцяло контролираха събитията през първото полувреме, те бяха тези, които инкасираха попадение. Това се случи в продължението на откриващата част, когато символичните гости не съумяха да изчистят топката и в наказателното им поле настана суматоха. Там най-добре се ориентира Жилсон Тавареш и засече тупкащото кожено кълбо, пращайки го във вратата, пазена от Мохамед Ал Шенави.

Тази ситуация не отчая съставът на Египет и съвсем скоро след подновяването на играта равенството бе възстановено. Пет минути след началото на втората част стабилно представящия се през целия турнир до този момент Трезеге се озова непокрит малко пред вратарското поле след изпълнение на корнер и последвалото разиграване. Там нападателят, който влезе на почивката, копна топката с крак и стреля от въздух, като стражът на Кабо Верде - ​​Возиня, опита да отрази удар, заставайки на пътя му с една ръка, но в крайна сметка не успя да попречи на изравняването.

Египтяните успяха да стигнат и до пълния обрат в началото на продължението. 126 секунди след края на редовното време дълго подаване намери Мостафа Мохамед, който мина в коридор между двама бранители и прехвърли с красив удар стража Возиня за втори път.

Тъкмо когато символичните гости си мислеха, че са стигнали до първата си победа на форума, те допуснаха изравняване в деветата минута от добавеното време. Вратарят Мохамед Ал Шенави не се справи по най-добрия начин при удар на играч в син спортен екип и изчисти топката в краката на резервата Брайън Тейшейра, който преодоля скупчилата се отбрана и вкара, за да оформи крайния резултат в този луд мач.