Ботев (Пловдив) стигна до финал за Купата пред 19000 на "Колежа" - отзивите на живо след успеха над ЦСКА - София с 2:0

Ангола е първият четвъртфиналист в Африка след здрав бой по Намибия

Отборът на Ангола победи тима на Намибия с класическото 3:0 и даде интересен старт на 1/8-финалите в Купата на африканските нации.

Желсон избухна с попадения в 38-ата и 42-ата минути, а Мабулулу съкруши надеждите на съперника с гол в 66-ата минута.

Анголците успяха да поведат с човек по-малко, след като в 17-ата минута Неблу получи директен червен картон. Намибииците също завършиха срещата в намален състав, тъй като две минути след като изостанаха в резултата Лубени Хауконго получи втори жълт картон.

Постижението бе историческо за отбора на Ангола, който за първи път успя да постигне победа във фазата на директните елиминации в турнира за Купата на Африка. Освен това играчите от югоизтока постигнаха най-убедителния си успех на форума.

В следващата фаза на турнира момчетата на Педро Гонсалвеш ще срещнат победителя от срещата между отборите на Нигерия и Камерун, които ще играят в днешния 27-и януари (събота) от 22:00 българско време.

Снимка: OptaJean// Twitter