Южна Корея се провали в близо 120-минутна драма с два пълни обрата

Отборите на Южна Корея и Малайзия съотвориха истинско зрелище за 3:3 на “Ал Джануб Стейдиъм”, което продължи почти 120 минути в последния им мач от група Е на Купата на Азия.

Южнокорейците тотално надиграха своя противник през първата част, но се оттеглиха на почивката с преднина от само един гол. При центриране от корнер в 21-вата минута Ву-Йонг Джонг стреля с глава, а противниковият вратар Ахмад Хазми изби топката, но ВАР показа, че това е станало зад голлинията, така че попадението беше признато.

В началото на второто полувреме обаче малайзийците осъществиха изненадващ обрат. В 51-вата минута Файсал Абдул Халим се справи първо с Ким Мин-Жае, а след това и със стража Хюн Ву Чо, като накрая прокара топката между тях за 1:1. В 62-рата минута пък Ариф Айман даде аванс на своя тим с точно изпълнена дузпа, която сам си спечели след нарушение на Юнг-Воо Сеол. В 83-тата минута Канг-Ин Лий изпълни пряк свободен удар, при който топката първо се отклони в напречната греда, а след това и в ръката на Хазми и накрая влезе в мрежата, като с този автогол беше възстановено равенството в двубоя.

Последва 12-минутно добавено време, в чието начало се стигна до дузпа и за състава на Юрген Клинсман, след като О Хюн-Гю беше приклещен между двама съперникови футболисти. Капитанът Хюн-Мин Сон не сгреши от бялата точка и това доведе до втория пълен обрат в мача. Въпреки че 12-те добавени от главния съдия минути изтекоха, играта продължи и така се стигна до 115-ата минута, когато Ромел Моралес попари южнокорейците с далечен шут за крайното 3:3 в мач, приключил чак в 118-ата минута.

Така тимът на Южна Корея продължава към осминафиналите като втори в групата с 5 точки или с една по-малко от първия Бахрейн. Така той избегна Япония и вместо това ще срещне Саудитска Арабия или Тайланд. Йордания остана на третата позиция с 4 пункта, а последният Малайзия отпада от турнира с единствената точка в актива си.

Снимки: Imago