Драма, автоголове и четири попадения в двубоя на Йордания и Южна Корея

Йордания и Южна Корея завършиха наравно 2:2 във втория двубой на двата тима от груповата фаза на Купата на Азия. Срещата бе изпълнена с доста драма и напрежение, след като Хюн-Мин Сон (9’) откри още преди изминаването на десет минути от двубоя от дузпа, но представителите на Близкия Изток стигнаха до пълен обрат още до почивката след автогол на Йонг-Воо Парк и попадение на Язан Ал-Наймат, а Язан Абу Ал-Араб си вкара автогол дълбоко в добавеното време на редовното време на втората част, за да оформи крайния резултат.

Южна Корея се "изпоти" за пет минути, но надви Бахрейн, халф на ПСЖ впечатли

Срещата започна по отличен начин за представителите на Корейския полуостров, когато съдията отсъди 11-метров наказателен удар, а звездата на Тотнъм вкара със спокойно изпълнение в средата на вратата. Корейците продължиха да имат инициативата в двубоя, но играчите на Йордания стигнаха до изравняване в 37-ата минута, когато след центриране от корнер на задна греда Йонг-Воо прати топката в собствената си мрежа в опит да изпревари Али Лияд Олван. Сякаш противно на логиката момчетата на Хусаин Амута стигнаха до пълен обрат в самия край на първата част, когато опит за удар бе блокиран, а там Ал-Наймат от задна позиция пое топката около границата на наказателното поле и реализира с хубав изстрел.

Футболистите на Юрген Клинсман наложиха тотално преимущество през втората част, но така и не успяваха да достигат до опасни положения. Така се стигна до първата минута на добавеното време, когато топката бе вкарана в наказателното поле, техен играч стреля, но кълбото се отклони в крака на Ал-Араб, за да влети в мрежата за 2:2. Съдията на двубоя даде солидно продължение от 13 минути, но в него нито един от двата отбора не успя да стигне до нов гол и в крайна сметка разделиха точките. Йордания е начело в група E след два изиграни двубоя с 4 точки, но и по-добра голова разлика от Южна Корея, които са втори. По-късно днес ще се изиграе и другата среща от тази група между Бахрейн и Малайзия.

Снимки: Gettyimages