Йордания се разправи с Малайзия за около 30 минути

Националният отбор на Йордания започна по чудесен начин участието си за Купата на Азия, след като спечели с убедителното 4:0 на “Ал Джануб” срещу Малайзия в първия им мач от група Е на турнира.

Арабите си свършиха работата още през първото полувреме, след като водеха на почивката с три гола преднина. Още в 12-ата минута Махмуд Ал Марди откри резултата със страхотен шут от неудобна позиция извън наказателното поле. Само шест минути по-късно Муса Ал-Тамари удвои преднината на тима от дузпа, свирена за нарушение на противниковия капитан Матю Дейвис срещу Язан Ал-Наймат. В 25-ата минута Ал-Тамари отново се разписа, но ВАР отмени гола му заради засада на Али Лияд Олван. В 32-рата минута именно Ал-Тамари подаде топката на Ал-Наймат, който преодоля съперниковия вратар и пусна пас към Ал-Марди, а той на празна врата вкара втория си гол в двубоя. Само три минути по-късно обаче крилото напусна терена с контузия. В  85-ата минута Ал-Тамари също стигна до второ попадение, след като с красивия си удар той прехвърли Ахмад Хазми. В добавеното време резервата Ферас Шелбайех можеше да отбележи пето попадение за тима, но при далечния му изстрел топката срещна гредата.

С тази победа Йордания зае първото място в групата с 3 точки и по-добра голова разлика от Южна Корея, а Бахрейн и Малайзия остават без актив.

Снимки: Gettyimages