Порто избегна втора поредна грешна стъпка

Порто спечели с 2:1 гостуването си на Витория (Гимараеш) и се изравни по точки с Бенфика преди останалите мачове от 11-ия кръг на португалското първенство. Попаденията за отбора на Серджио Консейсао отбелязаха Зайду в 39-ата минута и Франсиско Консейсао в 59-ата.

"Драконите" трябваше да се реваншират на феновете си за домакинската загуба с 0:1 от Ещорил преди седмица, но и днес започнаха колебливо. В 17-ата минута Андрезиньо от Ещорил пропусна дузпа, но беше точен при добавката. Порто изравни в края на полувремето с попадение на Зайду с глава след центриране на Консейсао.

През второто полувреме гостите стегнаха обръча около вратата, пазена от Бруно Варела. В 59-ата минута, Франсиско Консейсао, който е син на старши треньора на тима, влезе в наказателното поле и с премерен удар с левия крак донесе трите точки на "драконите".

В другите мачове в събота Портимонензе победи Шавеш с 2:1, Визела и Фамаликао направиха 0:0, а Ещрела Амадора отстъпи с 0:1 на Морейрензе.