АПОЕЛ и Костадинов дръпнаха на върха в Кипър

АПОЕЛ (Никозия) записа 10-ата си победа от началото на сезона в първенството на Кипър. Тимът се наложи с 3:1 в домакинството си на Закакиу от 14-тиу кръг. Българинът Георги Костадинов бе титуляр за домакините и прекара на терена пълни 90 минути.

Родният халф можеше да открие резултата в 23-тата минута, когато на сантиметри от голлинията не успя да насочи топката в мрежата.

Лукас Вияфанес даде преднина на АПОЕЛ в 38-ата минута, но гостите изравниха в 44-тата чрез Кириакос Антониу.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

През втората част обаче домакините изтръгнаха трите точки с попадения на Маркиньос в 67-ата и Далсио в 90-ата минута.

С този успех АПОЕЛ се откъсна на върха в класирането с 32 точки, пред Пафос с 29, но и мач по-малко. Трети е Арис също с 29 точки.