АПОЕЛ громи, Георги Костадинов с цял мач

Бившият национал Георги Костадинов беше титуляр за АПОЕЛ, а отборът му разгроми с 5:1 Етникос (Ахна) в среща от 6-ия кръг на кипърското първенство. Грандът от Никозия изигра най-силния си мач през сезона и дори пропусна да спечели още по-убедително.

Маркиньос откри от дузпа в 23-ата минута, но малко по-късно Деян Дражич изравни. Ставрос Гавриел веднага върна преднината на АПОЕЛ, а през второто полувреме Диумерси Ндонгала и Исаам Шебаке довършиха гостите.

Втората поредна и общо трета победа задържа АПОЕЛ на 6-о място в класирането с 11 точки, колкото има и Арис (Лимасол). Начело е Анортозис с 14 точки, следван от Пафос с 13. На дъното с 6 загуби от 6 мача е Докса.