АПОЕЛ с Жоро Костадинов продължава да ниже победи

АПОЕЛ надви с 1:0 АЕЛ в дербито то 11-ия кръг на кипърското първенство. Георги Костадинов игра 70 минути за тима от Никозия, а попадението вкара Жефте в 38-ата минута. Това беше седма поредна шампионатна победа за "синьо-жълтите" и осма във всички турнири. Те са начело в класирането с 26 точки - три повече от Пафос и Арис (Лимасол).

АПОЕЛ имаше сериозно надмощие до почивката, като пропусна няколко чисти положения още в първия четвърт час. Гол във вратата на АЕЛ все пак падна, макар и доста куриозен. Младият бразилец Жефте се опита да центрира от левия фланг, но топката описа странна парабола и прехвърли вратаря на гостите Муриел.

В началото на втората част гол на Маркиньос беше отменен заради засада. АЕЛ започна да рискува повече и беше много близо до изравняването, но стражът на АПОЕЛ Вид Белеч хвана топката на самата голлиния. В 87-ата минута ветеранът Георгиос Ефрем на два пъти пропусна от чисти позиции, но това не се оказа фатално за домакините.