Георги Костадинов е един от петимата в АПОЕЛ, който има повече от 1000 игрови минути

Българският футболист Георги Костадинов се превръща във все по-важен футболист за кипърския АПОЕЛ (Никозия), отбелязват медиите на Острова на Афродита ден преди срещата на тима с Неа Саламина. След три поредни победи и скъсяване на дистанцията от върха само на една точка, "жълто-сините" посрещат Неа Саламина от 19:00 часа на стадион ГСП в опит да вземат нови три точки.

Sport-fm.com.cy отбелязва, че АПОЕЛ се бори за титлата без изявен голмайстор, а в допълнение и треньорът им Рикардо Са Пинто няма да седи на пейката.

И макар да опитва да прави постоянни ротации в състава, има петима футболисти, които се отличават с изиграните минути – всички те са надхвърлили 1000 минути. На първо място в класацията за най-много време на терена е словенският вратар Вид Белец със 1170 минути. Грузинският централен бранител Лаша Двали е веднага след него с 1125 минути. Следват босненският защитник Матео Сушич и халфът от Гвинея-Бисау Далсио съответно с 1081 и 1009 минути. Точно с 1000 минути на терена е българският полузащитник Георги Костадинов, който е основополагащ за халфовата линия. Всички останали футболисти са с максимум 880 минути в мачовете до момента.

"Георги Костадинов е в много добра форма и това си личи на терена. Той предлага безопасност, стабилност и увереност за позицията номер 6 в схемата на треньора Са Пинто. Смятаме, че представянето срещу Пафос беше най-доброто му в настоящата кампания. Когато е контузен, това неминуемо се отразява на отбора", пише пък сайтът "Керкида" за 33-годишния български халф в анализ за състоянието на тима.

"Със сигурност петима футболисти са фундаментални за АПОЕЛ в момента. Вратарят Вид Белец, Двали, Костадинов, а също така Диомерси Ндонгала и Маркиньос, които изпъкват с резките си движения и изработените попадения", отбелязва изданието.