Голям обрат нареди Твенте в топ 3

Твенте се изкачи на трето място в класирането на Ередивизи, след като победи с 4:2 гостуващия Екселсиор (Ротердам). Отборът от Еншеде губеше с 0:2 до 13-ата минута, но малко по-късно Артур Загре от Екселсиор получи червен картон и това помогна на домакините да направят обрат.

С 33 точки Твенте излезе еднолично на третата позиция, изпреварвайки АЗ Алкмаар. Лидер е ПСВ Айндховен, който има само победи от началото на сезона, а втори е шампионът Фейенорд

Трой Парът даде преднина на Екселсиор в 9-ата минута, а не след дълго Свен Нюпоорт удвои аванса на гостите, които се надяваха да се отдалечат от долните етажи на таблицата. В средата на полувремето Загре беше изгонен с директен червен картон, а Твенте върна едно попадение в добавеното време на първата част чрез Манфред Угалде.

Изравняването дойде в 59-ата минута с гол на Рики ван Волфсвинкел. Опитният нападател се разписа от дузпа. В 80-ата минута отново той се оказа на точното място и Твенте поведе, а в 85-ата минута резервата Юнес Таха сложи точка на спора.