Кристиано закръгли на 30 головете си през сезона

Кристиано Роналдо отбеляза гол и направи асистенция за победата на Ал-Насър над Ал-Рияд с 4:1 в 16-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия. Португалецът откри резултата и вече има 30 попадения във всички турнири през сезона за клубния си тим и националния отбор. Само в СПЛ попаденията на 38-годишната звезда са 16 и той е начело в листата на стрелците, а от началото на календарната година се е разписвал общо 49 пъти. Днес той изигра мач номер 1200 в кариерата си.

Ал-Насър нямаше особени проблеми срещу един от тимовете в долната половина на класирането. Освен Роналдо за домакините се разписаха Отавио и Андерсон Талиска, който беше точен на два пъти. По този начин тимът от Рияд събра 37 точки и е втори в подреждането. Лидер е Ал-Хилал с 44 точки.

Тоталното надмощие на Ал-Насър не намери цифрово изражение в първия половин час. В 33-ата минута обаче Садио Мане центрира и Роналдо засече топката отблизо за 1:0. Преди това той отправи стреля опасно от пряк свободен удар, а веднъж бранител на Ал-Рияд изчисти топката от голлинията след шут на португалеца.

В добавеното време на първата част попадение на гостите беше отменено, а Ал-Насър поведе с 2:0, след като Отавио се възползва от ювелирен пас на Роналдо и с глава опъна мрежата. В 67-ата минута Талиска покачи на 3:0, преди Андрей Грей да върне един гол. Точка на спора сложи отново Талиска. Бразилецът вкара 10-ия си гол през сезона малко преди последния съдийски сигнал.

Водачът Ал-Хилал не сбърка при гостуването си на Ал-Таи и спечели с 2:1. Александър Митрович се разписа от дузпа и вече натрупа 14 попадения през кампанията, а неговият тим е в серия от 16 поредни победи във всички турнири. В другите два мача днес Ал-Халеей се наложи с 3:1 над Абха, а Ал-Таавон съкруши с 4:1 Ал-Фейха и се настани в топ 3.

Снимки: Gettyimages