Атлетик Билбао препъна Жирона и остави Реал Мадрид начело в Ла Лига

Жирона не можа да запише шеста поредна победа в Ла Лига и отстъпи лидерската позиция на Реал Мадрид. Каталунският тим направи 1:1 у дома с Атлетик Билбао и събра 35 точки. Толкова има и Реал Мадрид, който оглави класирането заради успеха с 3:0 в прекия двубой в края на септември. Това е и единствената загуба на Жирона от началото на сезона.

И двата гола паднаха през второто полувреме. Домакините откриха с точен изстрел на Виктор Циганков в 55-ата минута, а в 67-ата Иняки Уилямс изравни. Точката помогна на баските "лъвове" да изместят Реал Сосиедад от петата позиция.

Гостите бяха близо до това да поведат още в 5-ата минута, но Пауло Гасанига спаси удара на Горка Гурусета. В средата на полувремето ветеранът Кристиан Стуани отправи опасен изстрел с глава, отразен от стража на Атлетик Унай Симон. Последваха сериозни пропуски на Ойхан Сансет и Оскар де Маркос

В 27-ата минута гол на Жирона беше отменен заради засада. Домакините не направиха много в офанзивен план до почивката, но в началото на втората част се активизираха и откриха резултата. Двама футболисти на Атлетик Билбао не съумяха да изчистят топката и тя стигна до Циганков, а украинецът отблизо я насочи в мрежата.

Радостта на Жирона не продължи дълго. В 67-ата минута Сансет подаде на Иняки Улиямс, той се втурна между защитата на домакините и с премерен удар възстанови равенството - 1:1. Попадението беше шесто за нападателя през сезона. В края неговият отбор трябваше да се брани. На два пъти резервата Пабло Торе беше близо до второ попадение за Жирона, но Атлетик оцеля и стана вторият тим след Реал Мадрид, който не губи на "Мунисипал де Монтиливи".