Швеция сложи край на мъчителните квалификации с победа

Отборът на Швеция сложи край на европейските си квалификации с домакинска победа с 2:0 над Eстония в група “F”. Този резултат обаче е без значение, защото “тре крунур” отдавна бяха загубили шанс за класиране и изпращат нов неубедителен цикъл.

Тимът финишира трети - далеч от Австрия и Белгия, които отиват в Германия.

Шведите ще пропуснат втори пореден голям форум, след като не бяха и на Мондиала в Катар преди година, както и първо европейско от 1996 година насам.

Естония пък завършва на последна позиция в групата, но ще има шанс да се класира за еврофиналите през плейофите в Лигата на нациите. Почти сигурно тимът ще гостува на Полша в един от полуфиналите.

До този мач Швеция имаше само две победи, като едната беше точно над естонците - 5:0 в Талин през септември. Този път разликата не беше толкова голяма, но и самите футболисти не показаха кой знае какво желание за игра.

Виктор Клаесен беше точен за 1:0 с глава в 22-рата минута, а в 55-ата халфът на РБ (Лайпциг) Емил Форшберг удвои. В началните минути, още при 0:0, домакините удариха две греди.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago