АПОЕЛ загуби от Омония в мач с четири червени картона, Костадинов не игра

Дербито между Омония и АПОЕЛ (Никозия) от 3-тия кръг на първенството на Кипър предложи много емоции. Срещата завърши с успех на домакините с 2:1, а и двата отбора завършиха с по 9 души на терена, след като съдията даде по два червени картона. Българският халф на гостите Георги Костадинов не бе в групата за този двубой.

Омония откри резултата в 12-ата минута чрез Андроникос Какулис, но в 21-вата остана с човек по-малко, след като Фуад Бачиру получи директен червен картон.

Това не попречи на домакините да удвоят преднината си в 39-ата минута чрез Велко Симич.

В края на първото полувреме АПОЕЛ върна интригата с гол на Георгиос Ефрем в 44-тата минута, но в добавеното време и гостите останаха с 10 души, като изгонен бе Далсио.

През втората част нервите взеха връх и първо Исаам Шебаке от АПОЕЛ си изкара два жълти и червен картон в рамките на две минути.

Домакините също останаха с 9 души в 68-ата минута, като към съблекалнята пое Велко Симич.

С тази победа Омония вече има 7 точки и излезе на 2-рото място в класирането. АПОЕЛ е с 3 точки на 8-ата позиция, като има и мач по-малко.